Këtu janë disa nga aktivitetet që bëjmë rregullisht, sipas sezonit të vitit. Disa janë në pasdite, disa në mbrëmje. Disa varen nga moti! Çmimet janë të përafërta.

AktivitetKosto
Pinguin në lumë
Ne marrim një varkë në lumin Cam
£ 5-6
Kolegjet ecin
Një shëtitje e drejtuar nëpër kolegjet e famshme të Universitetit
£ 10
Muzeu Fitzwilliam
Një vizitë në muzeun e universitetit të klasit botëror dhe galerinë e artit
falas
Vizitë në kinema
Shikoni një film në një nga kinematë 3 në Kembrixh
£ 8-10
Kulla e Shën Marisë
Ngjituni në majë të kësaj kullë për një pamje fantastike të Kembrixhit dhe Universitetit
£ 5
Games shtëpie
Luaj 'Pictionary', 'Goditje', 'Tabu' dhe lojëra të tjera të komunikimit dhe fjalëve - një aktivitet i mirë kur është i ftohtë dhe i lagësht!
falas
Botanic Gardens
Kopshte të bukura vetëm 10 minuta larg
£ 5
Karaoke në një qendër të kohës së lirë aty pranë, minuta 20 ecin tutje ose 10 minuta me autobus £ 4
Dreka Ndërkombëtare
Sillni ushqime tipike të vendit tuaj për të ndarë me studentët e tjerë dhe shijoni edhe ushqimin e tyre
falas
Bowling Ten-pin
Në një qendër afërsi të lirë, minuta 20 ecin tutje ose 10 minuta me autobus
Nga £ 4
Pjekje - mësoni si të pjekni ëmbëlsira tradicionale dhe pies në Shkollë falas
Sezoni i Shekspirit
Shikoni një shfaqje të Shekspirit në një kopsht të Kolegjit në kohën e verës
£ 17
Fotografi Sfida
Një lojë ekipore rreth Kembrixhit duke kërkuar vende të mira për të marrë fotografi
falas
Dreka e Pubit
Ne kemi drekë në një nga pubet shumë lokale. Ju mësoni se si të urdhëroni ushqim dhe shijoni dreka tradicionale të pijetorisë
Nga £ 8
Ecni ose ecni në Granchester
Një fshat piktoresk në lumin Cam, 2 milje larg. Ne gjithashtu mund të vizitojmë kopshtet e çajit të drurit
Pa pagesë plus £ 6.50 për çaj krem
Evensong në Chapel të Kolegjit të Mbretit
Ne ndjekim këtë shërbim tradicional të kishës ku ju radhët për të dëgjuar korin me famë botërore në kishën 600-vjeçare
falas
Udhëtoni udhëtimin në Ely
Katedralja e qytetit Fens, 20 minuta nga Kembrixh. Vizitoni katedralen që kremtoi vitet 900 që nga themelimi i saj në 2009
Kostoja e trenit: nga £ 3
Hyrja e katedrales: £ 6-8
vizita muze
Ka të paktën muzeume 12 në Kembrixh për të vizituar duke përfshirë Zoologji, Arkeologji dhe Antropologji, Scott Polar, Kulla e Kettle's, Gjeologji dhe Teknologji
Pothuajse të gjithë janë të lirë
Sport & Lojëra
Volejboll; badminton; pingpong, qoftë brenda apo jashtë në Piece Parker's - merrni disa ushtrime!
falas

  • 1