Еве некои од активностите што ги правиме редовно, според сезоната на годината. Некои се во попладневните часови, некои во вечерните часови. Некои зависат од времето! Цените се приближни.

Активностцена
Удирање на реката
Земеме чамец на реката Кам
5-6
Колеџи прошетка
А водени прошетка низ познати колеџи на Универзитетот
£ 10
Музеј Фицвилјам
Посета на универзитетскиот музеј и уметничка галерија од светска класа
слободен
Посета на кино
Гледајте филм во една од 3 кината во Кембриџ
8-10
Кула Света Марија
Се искачи до врвот на оваа кула за фантастичен поглед на Кембриџ и Универзитетот
£ 5
затворено Игри
Играјте 'Pictionary', 'Boggle', 'Taboo' и други комуникациски и игри со зборови - добра активност кога е ладно и влажно!
слободен
Ботанически градини
Убави градини само 10 минути
£ 5
Караоке во близина на одмор центар, 20 минути одиме подалеку или 10 минути со автобус £ 4
Меѓународен ручек
Донеси малку храна типична за вашата земја да ги споделите со другите ученици и да ја вкусите нивната храна
слободен
Десет-пински боречка
Во близина на одмор центар, 20 минути одиме подалеку или 10 минути со автобус
Од £ 4
Печење - научете како да печете традиционални колачи и пити во училиште слободен
Шекспир сезона
Погледнете ја претставата на Шекспир во градината Колеџ во летниот период
£ 17
Фотографија предизвик
Тимска игра околу Кембриџ во потрага по добри места за фотографирање
слободен
Паб ручек
Имаме ручек во еден од многуте локални пабови. Учете како да нарачате храна и да вкусите традиционални пабни ручеци
Од £ 8
Прошетајте или одете до Гранчестер
А живописно село на реката Кам, 2 милји далеку. Ние, исто така, може да ја посетите Gardens Orchard Tea
Бесплатно плус £ 6.50 за крем чај
Evensong во капела на кралскиот колеџ
Ние присуствуваме на оваа традиционална црковна служба каде што чекате да го слушнете светски познатиот хор во 600-годишната капела
слободен
Воз патување во Ели
Катедрален град на Фенс, 20 минути од Кембриџ. Посетете ја катедралата која ги прославуваше 900 години од нејзиното основање во 2009
Цена на воз: од £ 3
Влез на катедралата: £ 6-8
музеј посети
Постојат најмалку музеи 12 во Кембриџ, вклучувајќи ги зоологијата, археологијата и антропологијата, Скот Полар, дворот на котел, геологијата и технологијата
Речиси сите слободни
Спорт и игри
Одбојка; бадминтон; пинг-понг, во затворени простории или надвор од Паркерското парче - добијте некоја вежба!
слободен

  • 1